Overview
Coupler adapters for connecting to Cat® Skid Steer interfaces.
Key Specs
Displaying 1-6 of 7
| Weight | 246.9 lb 112 kg |
| Width | 44.3 in 1125 mm |
| Overall Length | 18.2 in 463 mm |
| Overall Height | 19.9 in 505 mm |
| Pin Diameter | 1.6 in 40 mm |
| Excavator Class | 3 Ton - 5 Ton 3 Ton - 5 Ton |
| Interface Type | Pin On Pin On |
| Coupler Type | Adapts to Skid Steer Coupler Adapts to Skid Steer Coupler |
| Required Hydraulics | None None |
Studio Shot
Front View
Top View
Left View
Rear View
Bottom View
Right View
An Attachment for Every Job - Cat® Work Tool Attachments