Overview
Coupler adapters for connecting to Cat® Skid Steer interfaces.
Key Specs
Displaying 1-6 of 7
| Weight | 310.9 lb 141 kg |
| Width | 44.3 in 1125 mm |
| Overall Length | 19.9 in 505 mm |
| Overall Height | 21.9 in 557 mm |
| Pin Diameter | 2 in 50 mm |
| Excavator Class | 7 Ton - 9 Ton 7 Ton - 9 Ton |
| Interface Type | Pin On Pin On |
| Coupler Type | Adapts to Skid Steer Coupler Adapts to Skid Steer Coupler |
| Required Hydraulics | None None |
Studio Shot
Front View
Top View
Left View
Rear View
Bottom View
Right View
An Attachment for Every Job - Cat® Work Tool Attachments